Pohár ČKA 2016/2017 - Náchodem se neslo Mete-Mete-Meteor

Do odvety poháru ČKA vyrazil náš tým sice pouze s malou nadějí na úspěch, ale s obrovským odhodláním pokusit se ještě s výsledkem něco udělat. Po domácí prohře 1,5:4,5 bylo nutné stanovit vítěznou taktiku a soupeři porážku na jeho kuželně oplatit. Hráči podali naprosto soustředěný a zodpovědný výkon a domácí převálcovali 5:1 (10,5:5,5). Díky tomuto povstání z popela si tak i v letošním roce zahraje náš tým druhé kolo základní části poháru, ve kterém narazí na družstvo Sokola Kolín.

Pojďme si přiblížit podrobněji atmosféru a průběh zápasu. V Náchodě mají pěknou čtyřdráhu, a tak hráli dvě dvojice najednou.
Do první dvojice byl nasazen Mirek, kterému vyšel náramně úvod a v plných zahrál 94 kuželek. V dorážce si však dovolil čtyři fíky za sebou na levého sedláka a soupeř odskočil a dráhu vyhrál. Společně s Mirkem hrál ve druhé dvojici Pepa a ten to pojal zcela obráceně. Po slabších plných otáčel výsledek v dorážce. Druhé dráhy oba naši hráči vyhráli, když oba shodně otáčeli výsledek lepší dorážkou. Před začátkem zápasu bylo dohodnuté střídání a tak Mirka v dalším průběhu nahradil Zdeněk. Tento tah zpočátku vypadal jako obrovská chyba, neboť se nerozehraný Zdeněk nemohl chytit a velice výrazně svou dráhu prohrál. Zato Pepa měl svůj den a na třetí dráze přehrál soupeře v plných i dorážce.

Zdeněk se na poslední dráze chytil, v dorážce zabojoval, a získal půl bod. Celkové porážce však nezabránil. Prohra 1,5:2,5 (474:530)

Když Pepa i potřetí otočil výsledek v dorážce, bylo v hledišti stále výrazněji slyšet povzbuzování z hostujícího tábora. Výhra 4:0 (545:507)

V tuto chvíli stačilo domácím k výhře jedno vítězství nebo udržet náskok v celkovém skóre, který činil 18 kuželek.
Hosté z Meteoru naopak museli obě utkání vyhrát a ještě smazat celkovou ztrátu.

Pokusit se o to měli Pavel s Láďou. A pustili se do toho zhurta. Pavel zapomněl na svůj matný výkon z Meteoru a soustředěnou hrou bez jediného újezdu zahrál 150 kuželek. Jeho soupeř se držel pouze v plných. V dorážce vyrobil šest fíků a po 27. hodu se nechal vystřídat. Láďa mezitím sváděl, za neúnavného skandování hostujících nehrajících hráčů, vyrovnaný souboj, který nakonec v závěru rozhodla jediná kuželka ve prospěch domácího hráče. Když oba naši borci vítězně zvládli svou druhou dráhu, pochopili i domácí diváci, že dochází k lámání zápasu a začali také hlasitěji povzbuzovat své hráče. Možná i proto se domácí hráči vzchopili a třetí dráhy ukořistili ve svůj prospěch.

Před poslední drahou byla situace jasná: Pavlovi stačilo bránit celkový náskok 51 kuželek, Láďa musel dráhu vyhrát a to minimálně o devět kuželek. Zápas gradoval a atmosféra byla vynikající. Pavel pokračoval ve své precizní hře a soupeř závěr psychicky nezvládl, když v dorážce osmkrát ujel. Výhra 3:1 (573:481)

Láďa na soupeře přitlačil a už po plných otočil výsledek. V dorážce byl na rozdíl od soupeře bezchybný, takže náskok ještě navýšil. Výhra 2:2 (552:541)

A pak už bylo slyšet jen vítězný pokřik hostujícího týmu: Mete - Mete - Meteor ...

... a zněl i dlouho poté, co již domácí hráči kuželnu opustili.


© 2012-19 SK Meteor Praha.