Pohár ČKA 2016/2017 - Pohárové vystřízlivění

Po úžasném zápasu v Náchodě, nastoupil náš tým v domácím zápase proti favorizovanému Kolínu. Zápas se našemu týmu herně nevyvedl a skončil vysokou prohrou 0:6 (6:10). Soupeř byl lepší především v dorážce a celkově naházel téměř o 150 kuželek více.

Jak si vedli naši hráči:
Již tradičně zahajoval Pepa. Už tři mantinely v rozhozových hodech jakoby předznamenaly další dějství. Pepa má tradičně slabší plné a číslo zachraňuje v dorážce. Dnes se mu to však nedařilo, a tak po drahách 115 a 112 ztratil na soupeře 49 kuželek a přišlo rychlé střídání. Na další dráhy nastoupil Mirek. Ten hned na první dráze využil zaváhání soupeře a získal první bod za dráhu. Po výměně drah však soupeř opět zabral a ještě navýšil již poměrně výrazný náskok hostí. Prohra 1:3 (464:536)

Jako další se představil Zdeněk. V prvním kole jako jediný v domácím zápase bodoval naplno a i dnes se o bod rval až do poslední chvíle. Po vyrovnané první dráze ztratil pět kuželek, protože si dovolil o dva fíky více než soupeř. Druhou dráhu však již vyhrál díky výraznému náskoku z plných. Nejhezčí drama přineslo třetí dějství. Soupeř na začátku dorážky Zdeňkovi odskočil, ale od 25. hodu zahrál Zdeněk úžasnou sérii (8-1-8-1-9-9) a dráhu o jednu kuželku vyhrál. Těsný náskok však na poslední dráze neudržel a prohrál plné i dorážku, a tím i zápas. Prohra 2:2 (510:522)

Po Zdeňkovi byl na řadě Pavel. První dráha nevypadala vůbec špatně. Pavel zahrál obstojně plné (88), které doplnil skvělou dorážkou (61). Díky tomu bral bod za první dráhu. Pak se však obraz hry zcela změnil a kapitán hostí začal předvádět, proč hraje o tři soutěže výše. Zatímco se Pavel trápil na dvojce (119), soupeř na jedničce exceloval (150). Obraz hry se už do konce zápasu nezměnil a Pavlův soupeř pozvolna navyšoval náskok. Vydařená byla především série hostujícího hráče v plných na třetí dráze, kdy zahrál 8-8-9-9-8-9. Prohra 1:3 (515:573)

Nejdramatičtější souboj přinesl poslední zápas, do kterého nastoupil Láďa. A byl to i souboj divácký. Oba tábory hlasitě povzbuzovali své dotahováky. První dráhu získal hostující hráč, když se Láďovi v dorážce nepodařilo udržet osmibodový náskok z plných (134:136). Na druhé dráze Láďa naopak v dorážce smazal jedenáctibodové manko, když si pomohl jednou hodovkou (133:130). Třetí dráhu rozhodly dva újezdy hostujícího hráče v dorážce (125:123). Poslední dráha byla dlouho ve prospěch hostujícího hráče, který vyhrál plné o 10 kuželek a ještě otevřel dorážku hodovkou. Ale když i Láďa sedm hodů před koncem hodil hodovku a vzápětí otevřel hezkou sedmičkou, vrátil vedení na svou stranu. V závěru se však soupeř na rozdíl od Ládi dostal přes existenci a i když v posledním hodu hodil pouze trojku přes fanky, stačilo mu to k celkovému vítězství. Prohra 2:2 (518:519)


© 2012-19 SK Meteor Praha.