Pohár ČKA 2016/2017 - Důstojné rozloučení s pohárem

Po debaklu v domácím zápase se náš tým vydal k odvetě do Kolína. Šance na postup byla pouze teoretická. Hráči přistoupili k zápasu zodpovědně a domácí pokořili 5:1 (11:5), celkově tedy prohra.5:7 (17:15) O to víc mrzí domácí prohra, obzvláště když v jednom utkání scházely k vítězství 2 kuželky, které by našemu týmu zajistitly postup do dalšího kola na pomocné body za dráhy.

Jak si vedli naši hráči:
Opět zahajoval Pepa. Domácí s cílem získat potřebný bod a rychle rozhodnout dvojzápas, nasadili svého nejsilnějšího hráče hned v úvodním utkání. Pepa, který chtěl odčinit neúspěch z domácího zápasu, však nečekaně přehrával domácího hráče v plných. Situaci si pak zkomplikoval v závěru dorážky kdy nejprve shodil fanky vpravo, následně vlevo, pak přidal dva fíky a když vybudoval "čestíka" mohl si jen oddychnout, že už je konec dráhy a nemusí ho dohazovat. Dráhu však díky náskoku z plných udržel. Soupeř se dál trápil a Pepa toho využil a vybudoval si solidní náskok do obrátky 2:0 (+27 kuželek). Pepa si dál hrál svou hru, ale soupeř přepnul na vyšší obrátky. Zlepšil plné a dorážce si pomohl dvěma hodovkami. Získal dráhu a celkově stáhl Pepův náskok na 11 kuželek. Naštěstí čtvrté dějství bylo vyrovnané, a tak i když Pepa dráhu těsně prohrál, připsal si cenný skalp druholigového hráče. Výhra 2:2 (520:513)

Jako druhý nastoupil Mirek. Čekal ho stejný úkol, nesměl prohrát. Plné se Mirkovi moc nepovedly. Naštěstí domácímu hráči se také příliš nedařilo, takže se rozhodovalo v dorážce. Mirkovi se sice podařilo po otevření osmičkou dvakrát ujet na krále, ale soupeř vyrobil fíků hned pět a tak bral bod za dráhu Mirek. V podobném duchu se odehrála i druhá dráha. Domácí hráč vyhrál plné, ale v dorážce chyboval a tak i Mirek otáčel za stavu 2:0 (+30 kuželek). Obraz hry se již do konce zápasu nezměnil a tak Mirek dokráčel k jednoznačné výhře. Výhra 4:0 (500:452)

Láďa poprvé nehrál jako dotahovák, ale soupeře měl stejného jako v prvním zápase. Předsevzetí odčinit těsnou domácí porážku mu domácí hráč hned v úvodu zkomplikoval. Zahrál výborné plné a když přidal dvě hodovky v dorážce, tak to dalo celkem 150 kuželek. Láďa se rozjížděl o poznání pomaleji. Po průměrných plných přišla bodová bída v dorážce, kdy se doklofal k 25 kuželkám. Ztráta 40 kuželek nevěštila nic dobrého. Pak se však ukázalo, že ani domácímu hráči "dvojka" dráha nesedí. Po nejlepší dráze zápasu předvedl nejhorší dráhu zápasu (98 kuželek). Láďa toho využil zahrál solidních 137 kuželek a zase bylo o co hrát. Soupeř vedl už jen o jednu kuželku. Po plných bylo ještě veseleji, když Láďa vedl o dvě kuželky. Jenže pak přišla kritická chvíle zápasu. Láďa nezvládl dorážku na "dvojce" ani podruhé, zahrál jen 27 kuželek, soupeř naopak exceloval s 62 kuželkami a opět tu byl propastný rozdíl 33 kuželek. Přestože Láďa v závěru postupně náskok stahoval, prohru, a tím náš konec v poháru, už neodvrátil. Prohra 2:2 (499:512)

V posledním utkání, ve kterém šlo už pouze o stanovení vítěze druhého zápasu, nastoupil premiérově Milan, kterému nikdo neřekne jinak než Čert. Domácí hráči za rozhodnutého stavu vystřídali hráče, a tak nedošlo k zápasu Mikoláše s Mikuláškem. První dráha byla dlouho vyrovnaná, v dorážce však Čert začal klofat a soupeř mu utekl. Po výměně však Čert zvládl lépe plné i dorážku a stáhl soupeřův náskok na 3 kuželky. Obrat byl dokonán po plných, které domácí hráč nezvládl a i když v dorážce dotahoval, Čert náskok o jednu kuželku uhájil. V podobném duchu se odehrála i poslední dráha. Čert si vybudoval solidní náskok v plných, který si už v dorážce nenechal vzít. Domácí hráč si navíc nepohlídal čas a nestihl tak svůj poslední hod. Výhra 3:1 (514:510)


© 2012-19 SK Meteor Praha.