Pohár ČKA 2017/2018 - V úvodním zápase těsná prohra

Náš tým vstoupil víkendovým zápasem v Rudné do nového ročníku poháru ČKA. Výsledkově sice zaostal za svými možnostmi, ale i prohra 2:4 (6.5:9.5) dává ještě pořád naději na postup.
Odveta je na programu v neděli 19.11. od 10 hodin na Meteoru.

Jak si vedli naši hráči:
Do úvodního zápasu nastoupil Čert. Na jeho úvodní osmičku odpověděl soupeř hodovkou a jakoby přeznamenal další průběh tohoto souboje. Čert se v plných trápil, předvedl spoustu hodů na fanky, a když zaostal i v dorážce, připsal si domácí hráč kromě vyhrané dráhy i solidní náskok 22 kuželek. Během dalších dvou drah se obraz hry nezměnil - Čert dál ztrácel se soupeřem kontakt a jen díky tomu, že i soupeř zvolnil, se ztráta prohloubila "pouze" na 53 kuželek. Trochu radosti přinesla až závěrečná fáze zápasu, kdy Čert začal dorážku dvěma devítkami a následně solidně otevřel sedmičkou. Pramenila z toho první vyhraná dráha a snížení náskoku domácích. Prohra 1:3 (450:485)

Jako další nastoupil Mirek.
Od počátku vyrovnané utkání nabídlo klíčový moment až v dorážce. Domácí hráč se propracoval k "čestíkovi" a vypadalo to, že by se Mirek mohl soupeři utrhnout. Opak byl pravdou. Domácí hráč předvedl hod zápasu - trefil levého sedláka, ten se zakymácel, spadl na krále, ten se rovněž zakymácel a spadl na pravého sedláka. Tento moment domácího hráče nakopl a Mirka lehce znervóznil, z čehož pramenilo jeho 5 fíků a prohraná dráha o 13 kuželek.
Vyrovnaná druhá dráha vrcholila posledním Mirkovým hodem na pravého sedláka, kterým mohl dráhu rozhodnout ve svůj prospěch. Minul, a tak i nadále vedl soupeř. Třetí dráhu mu však soupeř víceméně věnoval, když čtyřikrát za sebou minul levého sedláka. V závěru zápasu začal domácí hráč ztrácet koncentraci, rozčiloval se, a když se od něj Mirek odpoutal hodovkou v dorážce, bylo rozhodnuto. Výhra 2,5:1,5 (484:477)

Zase bylo o co hrát. Třetím hráčem zápasu byl Zdeněk.
Domácí hráč začal výborně, Zdeňkovi poodskočil hned v plných a dráhu si již pohlídal. Druhá dráha byla vyrovnanější, ale "klofání" kuželek a dva Zdeňkovy fíky v dorážce zajistily další bod domácímu hráči. Třetí dráhu soupeř Zdeňkovi vyloženě nabízel, když ve své dorážce "vyrobil" 7 fíků. Zdenda si však postavil čestíka a když si na něj dovolil i ujet, tak už se k obratu nedostal. Bohužel se zlepšení nekonalo ani na závěrečné dráze. Zdeněk šestkrát v dorážce fíknul a ještě si nepohlídal čas a nestihl poslední hod. Prohra 0:4 (453:493)

Přestože se jedná o týmovou soutěž, je na místě pochválit a vyzdvihnout závěrečný, i když marný, boj Ládi.
Domácí dotahovák začal svůj zápas výborně a Láďovi utekl v plných. Naději na obrat v dorážce pokazily tři Láďovi fíky. Pak začal Láďův stíhací závod. Po výborných plných (102 kuželek) přišla bezchybná dorážka a dráha 146 kuželek. Náskok domácích se snížil o 42 kuželek na rozdíl 30 kuželek. Na další dráze Láďa stáhnul dalších 8 kuželek. Bude to stačit? Láďa se vrátil na jedničku. Ta mu předtím šla znamenitě. První řádek výborný na 10 hodů 68 kuželek. Ale domácí hráč se nenechal zahanbit a dal 62 kuželek. Stejný rozdíl je i po plných. Úvod dorážky však vyšel lépe Láďovi a 10 hodů před koncem byl celkový rozdíl pouhé 3 kuželky. Závěr však nevyšel vůbec dobře. Láďa na rozdíl od domácího hráče špatně otevřel a vyrobil i 4 fíky. Je konec, Láďa sice svůj zápas suverénně vyhrál, ale obrovskou ztrátu družstva už se mu smazat nepodařilo. Každopádně předvedl nejlepší výkon zápasu a jako jediný pokořil hranici 500 kuželek. Výhra 3:1 (526:475)


© 2012-19 SK Meteor Praha.