Pohár ČKA 2017/2018 - Prokletí úvodních zápasů se prolomit nepodařilo

Obdobně jako v loňském roce se ani v letošní sezóně nedaří našemu týmu zvládat úvodní zápasy. Náš tým padl v domácím zápase po boji 2:4, přestože vyhrál o dvě dráhy více než soupeř (9:7). Odveta v pondělí 11.12. na Bráníku bude složitá …
Ale doufejme, že naši chlapci ještě zabojují a pokusí se postoupit do dalšího kola.

Pojďme si přiblížit jednotlivá utkání:

Jindra se v domácím zápase jako „otvírák“ osvědčil, a proto opět dostal důvěru.
A je nutné podotknout, že do zápasu vlétl jako uragán. Našel pravou ulici a hned od začátku se soupeři začal vzdalovat. Rekordní plné (109) si okořenil hned sedmi devítkami. Výborně začal i dorážku, ale přestože ho trochu přibrzdil čestík, tak náskok ještě navýšil a dráhu vyhrál o 34 kuželek. Druhá dráha měla obdobný průběh. Jindra si v plných vybudoval náskok, který si pak v dorážce ohlídal. V polovině to bylo 2:0 a 286:243. Jako přes kopírák se vyvíjelo i třetí dějství. Jindra opět předvedl úžasné plné (105). V dorážce však soupeř trochu přitlačil a o vítězství na dráze rozhodoval až Jindrův poslední hod na samotnou kuželku. Trefil a vítězství měl v kapse. I v posledním dějství měl Jindra lepší plné než jeho soupeř a dlouho to vypadalo, že kráčí za vítězstvím 4:0, ale soupeř dvěma devítkami v dorážce dráhu vyhrál. Jindrovi, který si zahrál svůj stodvacítkový rekord, však radost z výhry nesebral. Radost měl i ze šestnácti devítek ve hře. Výhra 3:1 (552:517)

Jako druhý šel hrát nezvykle Láďa.
Láďa měl v posledních zápasech formu, takže se očekávalo, že by mohl zahrát obdobný výsledek jako Jindra. Ale už od úvodu zápasu bylo patrné, že Láďa nemůže najít herní pohodu. Zatímco soupeř sázel jednu ulici za druhou, Láďa vytloukal jeden střed za druhým a rychle ztrácel. Trochu naděje přinesl závěr plných, kdy se Láďovi podařilo vymanit ze středu. Ale přišla dorážka, opět otevírání středem a klofání jednotlivých kuželek. Ztráta po první dráze byla 25 kuželek. Na dvojce dráze se Láďa chytil a plné dokonce vyhrál, ale v dorážce se opět vrátil ke středům a klofání. Když navíc přidal čtyři fíky, nebylo pro soupeře obtížné si dokráčet i pro vítězství na další dráze. V polovině tedy 0:2 a 240:278. Náskok z prvního zápasu byl pryč. Stejný obrázek byl i na zbylých dvou drahách. Láďa se soupeři vyrovnal pouze v plných, ale v dorážce ztrácel (celkový rozdíl 71 kuželek). Jak se později ukázalo, byl tento zápas ten, který rozhodl o výsledku utkání, neboť se ztrátu již našemu týmu nepodařilo dotáhnout. Prohra 0:4 (488:559)

Jako třetí se pustil do boje Zdeněk.
Proti Zdeňkovi nastoupil bývalý Meteorák Arnošt. Zdeněk se však zkušenějšího soupeře nezalekl, zahrál skvěle plné i dorážku, a vcelku bezpečně vyhrál dráhu o 11 kuželek. Optimismus z první dráhy se však vytratil na dvojce dráze. Zdeňkovi se přestalo dařit, což se projevilo nejen v plných, ale především dorážce, kde si dovolil 6 fíků. Soupeř toho dokonale využil, takže v polovině byl stav 1:1 a 249:285. Po dalších plných, které Zdeněk prohrál o 13 kuželek, to vypadalo, že si soupeř kráčí pro další dráhu, ale Zdeněk v dorážce zabojoval a dráhu nakonec o sedm kuželek získal pro sebe. Přestože vedl soupeř poměrně vysoko na kuželky (o 29 kuželek), stačila Zdeňkovi k vítězství i remíza na poslední dráze. Soupeř mu však znovu odskočil v plných. Zdeněk sice opět v dorážce něco stáhl, ale soupeř už si vítězství uniknout nenechal. Prohra 2:2 (512:549)

Jako dotahovák nastoupil Čert.
Čert začal svůj zápas výborně. Rychle soupeři odskočil v plných (105:88). V dorážce si to trochu zkomplikoval, ale dráhu už nepustil. Další dráha byla hodně vyrovnaná a o vítězi rozhodl až poslední hod obou hráčů. Oba dohodili existenci a skóre bylo 123:123. Poslední hod však vyzněl pro Čerta v poměru 8:5. V polovině byl tedy stav 263:252. I třetí dráhu rozhodoval poslední hod. Čert sice v závěru vedl, ale fík ve 28. hodu mu situaci zkomplikoval. Poté sice fanku dohodil 29. hodem, ale tentokrát po existencích prohrával 138:141. Soupeř v posledním hodu hodil pětku. Stav byl 138:146. Čert potřeboval alespoň 8 kuželek na remízu, která by mu zajistila celkovou výhru. Výborným hodem srazil potřebných osm kuželek, ale po chvíli spadla i ta devátá. Čert tak vyhrál i třetí dráhu. Na poslední dráze soupeř pokazil plné a v dorážce jen korigoval výsledek, a tak Čert jednoznačně zvítězil, ale v celkovém součtu náš tým prohrál o 51 kuželek. Výhra 4:0 (538:516)


© 2012-19 SK Meteor Praha.