Pohár ČKA 2018/19 - Výhra v domácím zápase po výborném výkonu

Do nového ročníku poháru ČKA vstoupilo i naše družstvo mužů. Vzhledem k výsledkům z předešlých ročníků bylo nasazeno rovnou do 2. kola. Los mu přidělil účastníka 3. ligy družstvo z pražského Žižkova. Naši chlapci se favorizovaného soupeře nezalekli a po výborném výkonu jej porazili 4:2 (7:9), když zahráli svůj doposud nejvyšší nához v poháru ČKA - 2214 kuželek. Přestože dotahovák soupeře dělal, co mohl a hodil vynikajících 634 kuželek, což je neoficiální rekord na naší kuželně na 120HS, stačilo to Žižkovu pouze na celkový výkon 2201 kuželek.

Pojďme se podívat na jednotlivá utkání:

Začal již tradičně Jindra.
Zpočátku na soupeře ztrácel, ale postupně se dostával do tempa a nakonec šel do první dorážky s mírným náskokem. V té však soupeř hodil o devítku více a ujal se vedení. Po výměně drah si soupeř udělal mírný náskok v plných, který si v dorážce zkušeně pohlídal. V polovině měl Jindra slušných 277, ale přesto prohrával 2:0 a o 20 kuželek. Další dráha však přinesla zápletku. Zatímco soupeř se na dvojce trápil, Jindra si hodil výborných 154 kuželek, snížil stav na 1:2 a ještě měl k dobru 19 kuželek. Musel však vyhrát poslední dráhu. Dlouho byla hra vyrovnaná, ale v koncovce Jindra neuspěl možná i díky dvěma fíkům. Přestože si Jindra posunul hranici svého stodvacítkového rekordu, bod bral soupeř. Prohra 1:3 (559:547)

Druhý šel hrát Pavel.
První dráha byla poměrně vyrovnaná a rozhodovalo se až v koncovce. Ta byla žalostná od obou hráčů, ale díky náskoku z plných si bod připsal Pavel. Trápení obou hráčů pokračovalo i v plných po výměně drah. Pavel se však nastartoval v dorážce kombinací 8+1+9+6 a soupeři utekl. V polovině vedení 2:0, 271 kuželek a k dobru 34 kuželek. Soupeř usoudil, že takto to nepůjde a rozhodl se vystřídat. Jenže Pavel využil zlepšeného výkonu z dorážky a zahrál velmi slušné plné. Náskok si pak pohlídal v dorážce. V tu chvíli bylo jisté, že máme bod. Poslední dráha se hrála v uvolněnějším duchu, a Pavel ji ztratil až v dorážce díky špatnému otevírání. Přesto z toho bylo slušných 551 kuželek a celkový náskok na soupeře se zvýšil o 48 kuželek. Výhra 3:1 (551:503)

Třetí nastoupil Láďa.
Láďovi to poslední dobou doma padá, Přetahovanou o každou kuželku však v závěru první dráhy prohrál. Na druhé dráze sice malinko ztratil v plných, ale dorážku na rozdíl od soupeře zvládl bez újezdu, takže soupeři těsnou prohru z první dráhy oplatil. Po půlce stav 1:1, skóre 268 kuželek a náskok jedné kuželky. Láďa se vrátil na jedničku dráhu a zopakoval stejný výkon. Soupeř už tak úspěšný nebyl a zápas se začal otáčet v Láďův prospěch. Rozdíl 10 kuželek navíc, však ještě pořád nic neznamenalo. Jenže Láďa se dostal do pohody, postupně se soupeří vzdaloval a "jen" díky špatnému závěrečnému otevření uzavřel dráhu na rovných 150 kuželkách a navýšil tak celkový rozdíl už na 93 kuželek. Výhra 3:1 (550:517)

Jako dotahovák nastoupil za domácí Čert.
Oba hráči se do zápasu pustili s vervou. Krásné plné doplnili ještě kvalitnější dorážkou. Výsledek 151:170 hovoří za vše. Velice kvalitní byla i druhá dráha, ale bylo patrné, že hostujícímu hráči dráhy "sedly". Začal mohutně stahovat náskok domácího celku a povzbuzování hostů bylo náhle hlasitější než to domácích. Stav v polovině 0:2 a 275:332. Čertův soupeř tedy v polovině zápasu vedl o 57 kuželek a celkové vedení domácích kleslo na 36 kuželek. Přestože Čert dřel a hodil v plných výborných 101, soupeř si v dorážce kvalitně otvíral osmičkami a opět něco umazal z celkového náskoku. O vítězi tohoto duelu bylo rozhodnuto, ale ještě bylo ve hře celkové skóre. Při nástupu na poslední dráhu vedli domácí už "jen" o 24 kuželek. Po plných už to bylo dokonce "jen" o 15 kuželek. Přestože se blížil vypjatý konec zápasu, zdálo se, že jsou nervoznější diváci, než samotní aktéři na drahách. Pak si však Čert vybral slabší chvilku, dvakrát za sebou ujel, a hosté byli blízko obratu v utkání. Pár hodů před koncem však minul kuželku i hostující hráč a Čert se vzápětí hodovkou dostal zpět do hry a náskok domácích už udržel. Nakonec se i on dostal svým výkonem přes 550 kuželek. Jeho soupeř se zastavil na úžasném čísle 634 kuželek. Prohra 0:4 (554:634)


© 2012-19 SK Meteor Praha.