Pohár ČKA 2019/20 - Dokonalý obrat v odvetě

Jak již bylo napsáno, postup do druhého kola poháru se po prvním prohraném zápase (1:5) zdál být pouhou teorií. A přece náš tým postupuje. Po stejně vysoké domácí výhře rozhodoval o vítězi počet vyhraných drah. V této disciplíně náš tým vyhrál 19:13 a tak se může těšit na soupeře ve druhém kole. Tím bude pravděpodobně tým Náchoda "A", který v prvním zápase na půdě Červeného Kostelce "C" zvítězil 4:2 a nyní jej čeká domácí odveta.

Pro domácí zápas byla předem dohodnuta jiná sestava a zápas tak zahájil Jindra. Také soupeř nasadil na úvod nového hráče, který se rokytnického zápasu nezúčastnil. Jindra na soupeře vlétl ve svém tradičním stylu a po krásných plných 104, přidal bezchybnou dorážku 51 a soupeři odskočil o 27 kuželek. Druhá dráha byla prakticky rozhodnuta už po plných, kdy soupeř neustále místo ulice tvrdošíjně natvrdo atakoval střed. V půlce byl tedy stav 2:0 a 287:232 (+55 kuželek). Třetí dráha sice patřila soupeři, ale čtvrtá dráha byla opět v Jindrově režii a Jindra se mohl radovat nejen z vítězství nad soupeřem, ale i ze svého osobního rekordu na 120 HS. Druhá polovina tedy skončila 1:1 a 277:260 (+17 kuželek). Výhra 3:1 (564:492)

Druhý nastoupil Martin. Další neznámý hráč pro soupeře. První dráha byla hodně dlouho vyrovnaná, ale závěr dorážky lépe zvládl Martin, neboť soupeř si vyrobil čestíka a ještě 3x fíknul. Druhá dráha byla téměř jak přes kopírák. Vyrovnané plné a pak následovala lepší Martinova dorážka. Po půlce byl stav 2:0 a 272:249 (+23 kuželek). Zatímco Martinovo sebevědomí začalo stoupat, soupeř i nadále pokračoval v rozpačité hře, která ani zdaleka nepřipomínala výkon z domácího zápasu. Martin relativně bez problémů dominoval i ve druhé polovině zápasu 2:0 a 277:242 (+35 kuželek). Výhra 4:0 (548:491)

Zápas začal dostávat novou zápletku. Náš tým v tuto chvíli vedl 4:0 (7:1) a měl náskok 129 kuželek. Pokud by Pavel vyhrál 3:1, mohl by náš tým slavit překvapivé vítězství a postup. Tato teorie padla hned vzápětí. Pavel prohrál první dvě dráhy, když se nemohl dostat ze středu do ulice. Ztrácel především v plných a stav 0:2 a 245:269 (- 24 kuželek) nevěštil nic dobrého. Třetí dráha se lépe dařila Pavlovi, který se v jednu chvíli celkově na soupeře dotáhl, pak si však otevřel branďákem a klofání s jedním fíkem znamenalo devítku na šest hodů. Soupeř to dokonale potrestal a dotáhl se. Dráhu tak rozhodoval poslední hod, ve kterém potřeboval soupeř sedmičku na plichtu. Hodil 5 a tak se z dráhy radoval Pavel. Na poslední dráze začal Pavel lépe a začal stahovat soupeřův náskok. Poslední dvě otvírky středem však znemožnily obrat. Druhá polovina sice dopadla 2:0 a 265:247 (+ 18 kuželek), ale bylo vidět zklamání ve tvářích domácího týmu. Výhra byla blízko. Prohra 2:2 (510:516)

Dotahovák byl Čert. Narazili na sebe stejní soupeři jako v Rokytnici, kde Čert jednoznačně prohrál. Podobně vypadal i průběh první dráhy. Soupeř si vybudoval náskok, který v dorážce ještě navýšil. Už před tímto duelem bylo jasné, že kdo ho vyhraje, zajistí postup svému týmu do druhého kola. Rokytničtí měli nyní k postupu blíže. Pak se však začaly dít věci. Čert se chytil a soupeř si naopak nerozuměl s naší jedničkou dráhou. Čert poměrně pohodlně vymazal ztrátu z předchozí dráhy, a směřoval k jednoznačnému vítězství na dráze. Soupeř však předvedl neskutečný závěr 9+8+1+9. Najednou vedl o kuželku a oba hráči měli před sebou poslední hod do plných. Soupeř hodil první a trefil čtyři kuželky (střed bez krále). Čert potřeboval minimálně šest a toto číslo také svítilo na tabuli po jeho posledním hodu do pravé ulice. Půlka tedy 1:1 a 246:260 (-14 kuželek). Čert se vrátil znovu na jedničku a pokračoval v dobrém výkonu. Plné však nic nerozhodly, ale v dorážce se soupeř zasekl u druhé devítky (na šest hodů). Čert toho využil a udělal devítku navíc. Náskok už pak udržel až do konce. Celkově však soupeř vedl po třech drahách o 4 kuželky, takže se zápletka celého dvojzápasu přenesla do poslední dráhy. Vítězství a remíza na dráze posunovala do 2. kola Meteor, prohra zase Rokytnici. Oba hráči hráli zodpovědně, ale po 10 hodech už měl Čert mírný náskok (68:60). Po plných byl již 13 kuželek. Dorážku začal lépe soupeř a rychle stáhl devět bodů. Pak si však pomohl Čert sérií 9+8+1 a náskok si udržel až dokonce, kdy vypukla v domácím táboře neskutečná radost, že se obrat nakonec přeci jen podařil. Ještě pro statistiky je důležité uvést, že druhou půlku vyhrál Čert 2:0 a 287:264 (+23 kuželek). Čert tím nejen oplatil soupeři stejnou prohru z prvního zápasu, ale především nás poslal do druhého kola. Výhra 3:1 (533:524)

A tak zase mohlo zaznít oslavné: Me- a Me- a Meteor!!!


© 2012-19 SK Meteor Praha.