Pohár ČKA 2019/20 - Prohra v domácím prostředí

Máme za sebou domácí zápas 2. kola poháru ČKA. Vítězství si však odvezl hostující tým z Náchoda. Zápas ovlivnil hned první zápas, když hostující hráč shodil 644 kuželek a vytvořil tak nejvyšší nához kuželny na 120 HS (překonal tak dosavadní rekord o 10 kuželek). Přestože se domácímu týmu podařilo vyhrát další dva zápasy, rozhodující duel opět patřil hostům. Po výsledku 2:4 (6:10) je tedy před odvetou blíže k postupu tým z Náchoda.

Domácí nastoupili ve stejném složení jako v posledním pohárovém zápase. Začínal Jindra. Jeho soupeř, který si dva roky zkusil i interligu za slovenskou ŠK Modranku, začal v plných lépe a odskočil o 13 kuželek. Pak si však vytvořil čestíka a Jindra se dotáhnul. Přestože Jindra sehrál velice slušnou dorážku bez újezdu, soupeř se z čestíka rychle oklepal a začal zavírat devítky maximálně na dva hody a dráhu vyhrál. Na dvojce Jindrovi nevyšly vůbec plné (pouze 74), což sice napravil opět bezchybnou dorážkou, ale soupeř měl svůj den a celkový náskok navýšil už na 58 kuželek. Stav po půlce byl 0:2 a 268:326. Následovalo střídání drah Jindra se vrátil na jedničku dráhu. Ta mu sedí více a po krásných plných a opět bezchybné dorážce zapsal 162 kuželek, což stačilo k vítězství na dráze a snížení na 1:2. Přestože tentokrát zahrál Jindra dvojku dobře, byť s jedním újezdem, soupeř opět kontroval výbornými plnými s bezchybnou dorážkou a dráhu suverénně vyhrál. Druhá polovina skončila rozdílem dvou devítek 300:318. Pro Jindru mohlo být alespoň útěchou vylepšení svého maxima na 120 HS o čtyři kuželky. Celkově prohra 1:3 (568:644)

Druhý nastoupil Martin. První dráhu vyhrál především kvůli výborným plným a trápícímu se soupeři, kterému dvojka dráha evidentně nesedla. Po výměně drah se na dvojce dlouho hledal i Martin, čehož soupeř využil, vytvořil si náskok a ten uhájil až dokonce. Po půlce byl tedy stav 1:1 a 267:257. Martinův nástup do druhé poloviny však soupeř nezachytil a velice brzy ztrácel 20 kuželek. Náskok si Martin udržel a vybudoval si tím solidní náskok před poslední dráhou. Přestože ho čekala méně padavá dvojka, dokázal dráhu vyhrát i díky kolapsu soupeře v dorážce. Druhá půle tak vyzněla pro Martina 2:0 a 273:251 (+22 kuželek). První bod pro domácí.Výhra 3:1 (540:508)

Stav byl sice 1:1 na zápasy, ale hosté měli o 44 kuželek více. Na dráhu šel Pavel a domácí potřebovali bod a nejlépe i srovnat celkové skóre. Pavel začal dobře a po plných už měl slušný náskok 20 kuželek. V dorážce se však rozjel soupeř a v závěru z toho bylo drama, které vyústilo ve výhru o 4 kuželky pro domácího hráče. Dvojka dráha si však opět našla svou oběť. Pavel na ní zcela kolaboval, když zcela ignoroval ulice a vše posílal tvrdošíjně na střed. Naštěstí pro něj soupeř opisoval, a přestože srazil více kuželek, moc mu neutekl. V polovině byl tedy stav 1:1 a 241:249 (- 8 kuželek). Pavel se vrátil na jedničku a po vyrovnaných plných se mu v dorážce podařilo nejen vyhrát dráhu, ale i otočit skóre. Šest kuželek nebyl moc velký náskok, ale jak se nakonec ukázalo, tak na vítěztví to stačilo. Soupeř sice poslední dráhu vyhrál, ale jen o pět kuželek, a tak se zrodil druhý bod pro domácí. Druhá polovina dopadla 1:1 a 266:257 (+ 9 kuželek). Výhra 2:2 (507:506)

Čert šel do zápasu s úkolem zabojovat alespoň o remízu, tedy jakkoli porazit svého soupeře. Ale už po prvních plných to bylo více než nereálné. Zatímco Čert se trápil, soupeř se dostal do laufu a postupně navyšoval náskok. Průběh zápasu se nezměnil ani po výměně drah a tak si soupeř již po polovině vybudoval rozhodující náskok. Stav byl 0:2 a 235:292 (- 57 kuželek). Přestože Čert zvládl druhou polovinu výrazně lépe, soupeř mu nenechal vítězství na žádné dráze. Druhá půlka skočila opět 0:2 a 265:276 (- 11 kuželek). Prohra 0:4 (500:568)


© 2012-19 SK Meteor Praha.